Sponsor Bağlantılar


KPSS Zabıt Katibi Alımları 2013-2014


Sponsor Bağlantı

Zabıt Katipliği 2013 Alımları Ne Zaman Olacak, Hangi Tarihte Olacak Şartları Nelerdir ve katiplik başvuruları 2013, zabit katipligi 2013, adalet bakanlığı personel alımı 2013, zabıt katibi alımı 2013, zabit katipliği başvuru şartları, zabıt katipliği sınavı 2013, katiplik sınav tarihleri sorularının yanıtlarını sizlere vermek istiyoruz.

2013 Zabıt Katipliği Başvuru Şartları,

2013 Zabıt Katipliği Başvuru Formu ve Sınav Tarihleri,

 

İş arayanlara bir müjdeli haberde biz verelim. 2013 yılında alımı yapılacak Zabıt Katipliği ile ilgili geniş bir bilgiye bu başlık altından ulaşabilirsiniz.

Adalet Bakanlığı Personel Alımı başvuruları 23 Ocak 2012 tarihi itibariyle başladı. Zabıt katipliği için son başvuru tarihi ise 3 Şubat 2012 tarihiydi.

Adliyelere 3380 sözleşmeli ve 665 kadrolu olmak üzere toplam 4045 zabıt katibi alımı yapılacak. Başvuru işlemleri, başvurada istenilen belgeler, zabıt katipliği için gerekli şartlar bu sayfada.

 

Peki 2013 yılında Zabıt Katipliği Alımları Ne Zaman Başlayacak?

Başvuru İÇin Gerekli Belgeler

Genel Şartlar

Adalet komisyonlarınca yapılacak uygulamalı sınav ve sözlü sınava, 2012 yılı Kamu Personeli Seçme Sınavlarında (KPSS-2012), lisans mezunları için KPSSP3, önlisans mezunları için KPSSP93, ortaöğretim mezunları için KPSSP94 puan türünden70 ve daha yukarı puan alanlar başvurabilecektir. Başvuruda bulunacakların Adalet Bakanlığı Memur Sınav – Atama ve Nakil Yönetmeliğinin 5 ve 6 ncı maddelerinde yazılı olan aşağıdaki şartları taşımaları gerekmektedir.

...

Özel Şartlar

Adayların uygulama sınavında yanlışsız olarak en az doksan kelime yazıp yazamadıkları tespit edilirken; verilen metne sadık kalınıp kalınmadığı, yanlış yazılan kelime sayısı ile yazı içerisindeki kelime ve cümle tekrarları nedeniyle metnin anlam bütünlüğünün bozulup bozulmadığı, göz önünde bulundurulacaktır.

Başvuru yeri ve şekli:

Başvuruların sınavın yapılacağı adalet komisyonu başkanlıklarına veya buralara gönderilmek üzere mahallî Cumhuriyet başsavcılıklarına yapılması gerekmektedir. Mahallî Cumhuriyet başsavcılıklarına yapılan başvurulara ilişkin evrak, masrafı ilgilisinden alınmak suretiyle aynı gün acele posta servisi (APS) ile ilgili adalet komisyonu başkanlığına gönderilecektir. Posta ile veya diğer iletişim araçlarıyla yapılan başvurular kabul edilmeyecektir. (Sınav başvuruları adalet komisyonu bazında yapılacaktır. Ancak, atanmaya hak kazanan adaylar adalet komisyonlarınca Ek–1/A ve Ek–1/Blistede gösterilen merkez ya da mülhakat adliyelerinden birinde görevlendirilebileceklerdir.)

Adaylar yalnızca bir adalet komisyonunun yapacağı sınava müracaat edebileceklerdir.Bu nedenle; birden fazla komisyona başvurulması durumunda başvurular geçersiz sayılacak, bu şekilde sınava girenler kazanmış olsalar dahi atamaları yapılmayacaktır. Bazı adalet komisyonları tarafından kadrolu ve sözleşmeli zabıt kâtibi alınacağından, adaylar aynı adalet komisyonu tarafından yapılacak hem kadrolu hem de sözleşmeli zabıt kâtipliği sınavına başvurabileceklerdir. Sözleşmeli zabıt kâtibi olarak görev yapan adaylar yalnızca kadrolu zabıt kâtipliği sınavına (başvuru şartlarını taşımaları kaydıyla, KPSS-2010 ve diğer şartlar) başvurabileceklerdir.

Sınav Yeri

İlgili adalet komisyonları olup, sınav giriş belgeleri adalet komisyonu başkanlıklarından alınacaktır.

Uygulama sınav tarihi ve saati

Kadrolu zabıt katipliği için 18 Şubat 2012 Cumartesi günü saat 09:00’da, sözleşmeli zabıt katipliği için 19 Şubat 2012 Pazar günü saat 09:00’da adayların daktilo veya bilgisayar ile vuruş hesabı yapılmadan üç dakikada yanlışsız olarak en az doksan kelime yazıp yazamadıklarının tespiti için uygulama sınavı yapılacaktır. Belirtilen günde uygulama sınavının bitirilememesi halinde takip eden günlerde sınava devam edilecektir.

Sözlü sınav tarihi ve saati

Kadrolu zabıt katipliği için 25 Şubat 2012 Cumartesi günü saat 09:00’da, sözleşmeli zabıt katipliği için 26 Şubat 2012 Pazar günü saat 09:00’da, Yönetmeliğin 14 üncü maddesine göre adaylar sözlü sınava alınacaklardır. Belirtilen günde sözlü sınavın bitirilememesi halinde takip eden günlerde sınava devam edilecektir.


Nasıl Buldular: zabıt katipliği 2013yazılı iletişim araçları nelerdir2014 katiplik sınavıkatiplik sınavı 2014zabıt katipliği 20142014 zabıt katibi alımı2014 katiplik sınavı ne zaman2014 zabıt katipliği2014 katiplikyazili iletişim araçlari nedir
KPSS Zabıt Katibi Alımları 2013-2014 SerdarHan tarafından 2 Kasım 2012 tarihinde , İş İlanları - Kariyer Fırsatları kategorisine eklenmiştir.
Sponsor Bağlantı
    yeni 10
Benzer Konular
KPSS Zabıt Katibi Alımları 2013-2014 isimli bu konuyu ;
Google'de Ara
BlogSearch'te Ara
Buzzzy'de Ara
Twitter'da Ara
Bing'te Ara
İletişim

Sende Yorum Yaz

YORUM YAZMAK İÇİN ÜYE GİRİŞİ YAPMALISINIZ.

Facebook Grubumuza Katılın!