Sponsor Bağlantılar


2. Dünya Savaşının Nedenleri ve Sonuçları (Maddeler Halinde)


Sponsor Bağlantı

İkinci Dünya Savaşı Hakkında Bilgiler (Madde Madde)

Tarihin en kanlı savaşlarından olan 2. Dünya Savaşının Nedenleri ve Sonuçları Hakkında Bilgileri sizlere hazırlamış olduğumuz bilgi notumuzda oldukça detaylı olarak anlatmak istiyoruz. Konumuz içinde sizlere ikinci dünya savaşı neden çıkmıştır sorusunun yanıtını verdikten sonra savaştan yenik çıkan devletleri savaşın sonuçlarını maddeler halinde sunacağız.

savaşlar,2 dünya savaşı

II. Dünya Savaşı‘nın Nedenleri

1.I. Dünya Savaşı’nda yenilen devletlerle ekonomik, siyasi, askerî ve hukuki alanlarda ağır şartlar içeren antlaşmalar imzalandı. Bu durum Alman­ya’da hoşnutsuzluğa ve dolayısıyla II. Dünya Savaşı’na neden oldu.

2.  I. Dünya Savaşı’ndan sonra sınırların çizilme­sinde milliyetçilik anlayışına dikkat edilmedi. Bu ne­denle etnik çatışmalar ve sınır sorunları ortaya çıktı.

3.  İtalya Birinci Dünya Savaşı’ndan galip çıkma­sına rağmen amaçlarına ulaşamadı. İtilaf Devletleri tarafından ikinci sınıf bir devlet gibi davranılması İtalya’yı saldırgan bir devlet hâline getirdi. Yönetimi ele  geçiren Mussolini’nin İtalya’yı büyük devlet yapmak  istemesi, II. Dünya Savaşı’nın nedenlerinden biri ol­du.

...

4. Uzak Doğu’da imparatorluk kurmaya çalışan Japonya, Avrupa Devletlerini Asya’dan çıkarmak istedi.

 

2. Dünya Savaşının Savaşın Gelişimi

 

2. Dünya Savaşının Sona Ermesi

 

2. Dünya Savaşının Sonuçları (Madde Madde)

Bilgi yuvasında sizlere 2 dünya savaşının nedenleri ve sonuçları maddeleri halinde, 2 dünya savaşının sonuçları 2012, 2 dünya savaşının sonuçları maddeler halinde sunduk.


Bir önceki makalemiz olan Allah’ın Sıfatları: Zatı Sıfatlar başlıklı makalemizde Allah’ın zati sıfatları, Yüce Allah’ın Zati Sıfatları ve zati sıfatlar hakkında bilgiler verilmektedir.

Nasıl Buldular: 2 dünya savaşı nedenleri ve sonuçları maddeler halinde2 dünya savaşının nedenleri ve sonuçları maddeler halinde2 dünya savaşının sonuçları1 dünya savaşının çıkma nedenleri ver sonuçları testiikinci dünya savaşı nedenleri ve sonuçları maddeler halindeikinci dünya savaşı nedenleri madde maddeikinci dünya savaşı neden ve sonuçları MADDELER HALİNDEıı dünya savaşının siyasi sonuçları maddeler halinde2 dünya savaşının nedenleri ve sonuçları madde halinde2 dünya savaşının nedenleri ve sonuçları kısa maddeler halinde
2. Dünya Savaşının Nedenleri ve Sonuçları (Maddeler Halinde) SerdarHan tarafından 1 Temmuz 2012 tarihinde , Soru-Cevap kategorisine eklenmiştir.
Sponsor Bağlantı
    yeni 10
Benzer Konular
2. Dünya Savaşının Nedenleri ve Sonuçları (Maddeler Halinde) isimli bu konuyu ;
Google'de Ara
BlogSearch'te Ara
Buzzzy'de Ara
Twitter'da Ara
Bing'te Ara
İletişim

Sende Yorum Yaz

YORUM YAZMAK İÇİN ÜYE GİRİŞİ YAPMALISINIZ.

Facebook Grubumuza Katılın!